• Ślubowanie klas 1

Ślubowanie klas 1

Dnia  11 października 2019 r. klasy pierwsze miały swoje święto – ślubowanie i pasowanie na ucznia, które na stałe zapisało się w naszym szkolnym kalendarzu imprez.

Na tą ważną uroczystość szkolną przybyli zaproszeni goście w osobach:

• Wicemarszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej – Pani Barbara Dolniak
          • Dyrektor Przedszkola Nr 12 – Pani Maria Kapuścińska
          • Przewodnicząca Solidarności  – Pani Małgorzata Pochopień
          • Przedstawiciel Banku PKO -  Opiekun SKO  – Pani Ewa Galus
          • Wicedyrektor Szkoły – Pani Iwona Strugała

Pani Dyrektor szkoły – Barbara Budzyń serdecznie powitała przybyłych gości, podkreśliła ważność dzisiejszego dnia i zachęciła do wspólnego przeżywania - święta pierwszaków.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i bliskich. Przy dźwiękach poloneza dzieci klasy 1a i 1b w pełnej gali wkroczyły tanecznym krokiem. Przedstawili  swoje umiejętności  artystyczne, którymi zdali egzamin na ucznia. W niezwykłej i podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożonym ślubowaniu - Pani Dyrektor Barbara Budzyń wraz z Panią Wicemarszałek Sejmu RP – Barbarą Dolniak dokonały symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: - Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 22 -  dotykając magicznym ołówkiem ramienia każdego ucznia.

Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, a mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, przyczyniły się też do szybszego bicia serca nie tylko rodziców. Ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, piękne upominki i nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Uroczystość prowadziła: – P. Katarzyna Bugajska

Nad całością czuwały: