• Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

• Dzień Praw Dziecka

MŁODY CZŁOWIEKU!

To nie zabawa - masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa.

Na samym wstępie, uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą.

Nikt nie ma prawa Cię bić, wyzywać, szturchać, obrażać lub Cię poniżać,

możesz się uczyć i bez watpienia rozwijać talent i uzdolnienia".

20 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia nt. Praw Dziecka.

P.Dyrektor Barbara Budzyń powitała wszystkich serdecznie i zwróciła uwagę na fakt, że w  tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych, i że dzisiaj uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Na akademii wierszem, piosenką i prezentacją multimedialną klasy 3b i 1b przybliżyły wszystkim tematykę praw dziecka. Wcześniej uczniowie zgłębiali zagadnienia związane z tą tematyką na zajęciach edukacyjnych. Chcieliśmy również przez to zwrócić uwagę dorosłych na fakt, że nie zawsze przestrzegamy tych praw.

Nauczyciele prowadzili lekcje, dzięki którym tematyka praw dziecka stała się dla dzieci z klas 1-3 bardziej zrozumiała. Uczniowie omawiali wybrane zagadnienia z Konwencji Praw Dziecka. Omawialiśmy konkretne prawa w odniesieniu do codziennych sytuacji.

Odbył się także Międzyszkolny  Konkurs Literacki nt. „Prawa Dziecka – Moje,Twoje, Nasze”.

Mamy nadzieję, że świadomość małego człowieka bardziej wzrosła, a my chcieliśmy pokazać, że prawa dziecka są ważne w naszej szkole.

Nad całością czuwały:

P.Beata Podraza i Barbara Kulak

Prezentacja multimedialna:

Prawa Dziecka - Prezentacja - 20 listopada 2019

Film udostępniony przez mamę Janka z kl. 3b - fragment.