• Centrum Języka i Kultury Polskiej

Wielkanoc 2022 w Polsce

Święta Wielkiej Nocy należą do najwspanialszych dni w roku. To czas, kiedy gromadzimy się przy stole, smakujemy potrawy, ale przede wszystkim cieszymy się obecnością innych ludzi. W związku ze zbliżającymi się świętami nauczycielki - wolontariuszki przygotowały spotkanie świąteczne, podczas którego uczestnicy kursu poznali słownictwo związane z Wielkanocą oraz polskie świąteczne zwyczaje i tradycje.

Великдень 2022 року в Польщі

Великдень – один із найпрекрасніших днів у році. Це час, коли ми збираємося за столом, куштуємо страви, але найбільше насолоджуємось присутністю інших людей. У зв’язку з наступаючими святами вчителі – волонтери підготували різдвяну зустріч, під час якої учасники курсу вивчили лексику, пов’язану з Великоднем, а також польські святкові звичаї та традиції.

Курс польської мови

Урок польської мови - 24 березня 2022 р. Читаємо - інтерактивні вправи та корисні фрази.

Урок польської мови - 17 березня 2022 року - написання листів

Lekcja j. polskiego - 17.03.2022r.pdf

Lekcja 1 - Урок 1

1. БУКВИ - Litery

Załącznik - 1.pdf

2. ОСНОВНІ ФРАЗИ - PODSTAWOWE ZWROTY

Załącznik - 2.pdf

3. ЧИСЛА 1-10 - liczby 1-10

Załącznik - 3.pdf

Kurs j.polskiego

9 marca 2022 r. -  rozpoczął się bezpłatny kurs języka polskiego dla obcokrajowców. Kiedy dorośli poznawali język polski, dzieci spędzały czas na zabawach: rysowały, bawiły się i tańczyły.

Centrum Języka i Kultury Polskiej.

W naszej szkole rozpoczyna swoją działalność wolontariackie Centrum Języka i Kultury Polskiej.
        Zapraszamy wszystkie osoby z Ukrainy oraz z innych krajów na bezpłatny kurs języka polskiego.

Zapraszamy na bezpłatne lekcje języka polskiego także osoby dorosłe z dziećmi, którym zapewniamy opiekę w formie zabaw, gier, zajęć sportowych, muzycznych czy plastycznych.

Pierwszy kurs rozpoczynamy już w środę 9 marca o godz. 15.30.