Święto Niepodległości

8 listopada 2019 r. - uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętając wydarzenia tamtych lat i ludzi, którzy oddali swoje życie dla naszej wolności, najstarsi uczniowie naszej szkoły – klasa 8b i chórek uczniów z rożnych klas, przygotowali  uroczystą akademię z pieśniami patriotycznymi i wierszami przypominającymi historię Polski.

Przedstawili wydarzenia ubiegłych lat - lat cierpienia Polaków, ale też i świetności Polski - poprzez pokaz prezentacji multimedialnej. Odśpiewano w tym dniu pieśni patriotyczne i recytowano wiersze znanych poetów, a o godz. 11.11. wszyscy zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Okupione krwią Polaków święto uczciliśmy w należyty sposób, zapalając symbolicznie znicz poległym żołnierzom i wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę Niepodległości.
          Oddaliśmy też hołd tym wszystkim bezimiennym bohaterom, którzy nie czekali na sławę i uznanie tylko walczyli i ginęli za wolność.

Na koniec akademii zostaly wręczone dyplomy dla klas i uczniów za zaangażowanie w konkursach plastycznych.

Wspominając historię, patrzmy jednak w przyszłość z nadzieją i optymizmem, bo jak brzmią słowa znanej piosenki Marka Grechuty: "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy (…)”

Szanujmy pamięć o przodkach i twórzmy nową, spokojną historię.

Nad całością czuwały:

P.A. Jabłońska, P. A. Wanic i P.A Tomczyk

O godz. 11.11 został uroczyście odśpiewany Hymn Polski przez klasy 1-3 i 4-8 na akademii.