• Ślubowanie klasy 1a

• ŚLUBUJĘ...

Dnia 7 października 2016 r.odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 22  im. Agaty Mróz w Sosnowcu.

Prowadząca - Oliwia Kozubek z kl. 5b powitała zaproszonych gości - Panią Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu - P. Annę Lewandowską, Dyrekcję szkoły - P. Dyrektor - Bożenę Lysko i P. Wicedyrektor - Iwonę Strugałę, nauczycieli, rodziców, oddziały przedszkolne nr 12 i 30, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy 1a.

Uczennica kl. 5b - Natalia Hudy swoją piękną grą na skrzypcach wprowadziła nas w uroczysty nastrój. Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli wierszem i piosenką przygotowywanym specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Po złożeniu ślubowania P.Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych

Uczniowie klasy 1a zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i książek. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.
          Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Uroczystość ślubowania klasy 1a przygotowała wychowawczyni – P.Maria Szymańska