• Święto Odzyskania Niepodległości

Odzyskanie Niepodległości w 1918

Dzień 11 listopada jest bardzo ważny dla historii naszego kraju, ponieważ po latach niewoli Polska odzyskała suwerenność i mogła jako niezależne państwo samodzielnie decydować o losach swoich obywateli - tak powitała wszystkich Pani Agnieszka Wanic.

Wszystkim młodym święto uświadamia, że życie w wolnej Polsce zawdzięczamy tym, którzy walczyli o nią w I wojnie światowej.

Uczniowie klas 6 w swojej akademii wskazali takie wartości jak:

patriotyzm, przynależność do narodu polskiego oraz poświęcenie największej wartości jaką jest życie.Ten szczególny dzień powinien być dla nas Polaków okazją do powiedzenia sobie:

„Jestem Polakiem i jestem z tego dumny”.

Na koniec akademii Pani Dyrektor Bożena Lysko podziękowała uczniom klas 6 za przygotowanie pięknej lekcji historii i zwróciła uwagę na wzorową postawę uczniów i galowy strój w czasie akademii.

/Nad całością czuwała: P.A.Wanic/