• Ślubowanie klas 1

Ślubowanie klas 1

Dnia 5 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania klas 1. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

• P. Inspektor – Marta Pietrzak - Wydział Edukacji w Sosnowcu
          • P. Małgorzata Pochopień - Przewodnicząca Oświatowej Solidarności w Sosnowcu
          • P. Maria Kapuścińska – Dyrektor Przedszkola Nr 12 w Sosnowcu
          • Rodzice pierwszoklasistów

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem P. Dyrektor szkoły – mgr Barbary Budzyń, która serdecznie powitała wszystkich zebranych gości i rodziców oraz skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów życząc im, by w naszej szkole czuli się dobrze i zdobywali najlepsze oceny.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Inspektor Wydziału Oświaty – P. Marta Pietrzak wraz z P. Dyrektor - Barbarą Budzyń.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Agaty Mróz w Sosnowcu.

Na koniec P. Przewodnicząca Oświatowej Solidarności – Małgorzata Pochopień - wręczyła klasom słodkości mówiąc - Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.

P. Dyrektor –B.Budzyń była bardzo zadowolona i gratulowała tak dobrze zdanego egzaminu na Pierwszaka.

Nad całością czuwały:

1. P. mgr Agnieszka Waśniewska – wych. kl. 1a