• Drzwi Otwarte

Drzwi  Otwarte w SP 22

Dnia 6 marca 2019 w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów.  Wszystko zaczęło się na sali gimnastycznej.

Wesoło i kolorowo było dzisiaj. Przybyły dzieci wraz z rodzicami odwiedzić naszą szkołę.

P. Dyrektor – Barbara Budzyń serdecznie powitała wszystkich gości – a najbardziej dzieci i zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły w postaci wędrówki po szkole i zwiedzania poszczególnych krain. Rodzice dowiedzieli się z prezentacji multimedialnej jak przebiega życie w szkole, że SP 22 jest szkołą przyjazną dziecku, dba przede wszystkim o rozwój i bezpieczeństwo uczniów. Dzieci uczą się, gdzie są tablice multimedialne. Jest też e- dziennik.  Nasze zaplecze sportowe – sala gimnastyczna i boisko  sprzyja rozwojowi  fizycznemu naszych uczniów. W szkole jest też dużo zajęć pozalekcyjnych, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie interesującego, aby mogło rozwijać swoje zdolności.

Później w zaczarowany świat bajek  wprowadziły nas dzieci, które przygotowały ciekawe przedstawienia recytując znane wiersze i piosenki. Przyszli uczniowie zwiedzili naszą szkołę, gdzie musieli dotrzeć do każdej krainy, a tam czekały na nich liczne atrakcje i zadania do wykonania i tak:

• Kraina plastyczna – tu próbowaliśmy swoich zdolności rysunkowych i całkiem nieźle nam to wychodziło.
          • Kraina geograficzna – czuliśmy się jak w chorzowskim Planetarium. Zobaczyliśmy jak to się dzieje, że jest dzień i noc oraz piękne niebo usłane gwiazdami.
          • Kraina chemiczna – poprzez doświadczenia starszych uczniów powstawały magiczne eksperymenty – i jakie barwne.
          • Kraina matematyczna – bezbolesna zabawa na drzewie matematycznym dała nam dużo radości.
          • Kraina kulinarna – tu dzieci najpierw dekorowały słodkości, a potem zjadały je, aż pamiątki pozostały na twarzach do końca.
          • Kraina muzyczna – wśród różnorodności instrumentów muzycznych do ucha dolatywały przeróżne dźwięki – a jakie głośne….
          • Kraina j. niemieckiego – krótka lekcja pozwoliła na nauczenie liczb, a później na bezbolesne sprawdzenie czasie zabawy.
          • Kraina j. angielskiego -  tu dzieci nauczyły się piosenki i z wesołą miną powędrowały dalej.
          • Kraina sportowa – ostatnia i tu rzucając woreczkami do obręczy zdobywali punkty i medale. Każdy się starał jak mógł.

KONIEC WĘDRÓWKI…. i wszystko skończyło się na sali gimnastycznej….

Z kompletem pieczątek w swoich paszportach zdobytych podczas wędrówki po krainach dzieci otrzymały upominki i nieeeechętnie rozstawały się ze szkołą.

Czas mijał bardzo szybko, a przyszli uczniowie i ich rodzice mogli się przekonać, że nasza szkoła jest bardzo przyjazna dziecku i sprzyja jego rozwojowi na najwyższym poziomie.

Do zobaczenia we wrześniu!

/Nad całością czuwała P.M.Szymańska i nauczyciele klas 0-8/