• Ślubowanie klas 1

Ślubowanie klas 1

W piątek - 6 października 2017 r. - uczniowie klas 1 w naszej szkole mieli swoje święto. To bardzo ważne wydarzenie - nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Wszystkich zebranych, w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, powitała Pani Dyrektor Szkoły - Bożena Lysko serdecznie witając gości - Pana Prezydenta, Przewodniczącą Rady Rodziców, Rodziców i ich dzieci.

Na uroczystosć Ślubowania klas 1 przybył Zastępca Pana Prezydenta Sosnowca

- Pan Zbigniew Byszewski

Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności, w których to obiecywali, że będą się uczyć od poniedziałku do piątku, a w sobotę i niedzielę będą wolni jak PTAK...

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał kolorowym ołówkiem - Pan Prezydent z Panią Dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 22 w Sosnowcu.

Po zakończonej prezentacji Pan Prezydent potwierdził, że wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty", a na pytanie "Kto jest najważniejszy w szkole? - padła odpowieź, że DZIECI - co wszyscy potwierdzili brawami.

Najmłodsi otrzymali kolorowe teczki ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczyła Przewodnicząca Rady - Pani Anna Pusiak

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Nad całością czuwały Panie wychowawczynie klas 1:

1. P.Beata Podraza

2. P.Hanna Zagrodnik