Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października - w piątek - w naszej szkole zrobiło się odświętnie. Uczniowie ubrani w stroje galowe w Dzień Święta Edukacji Narodowej  podziękowali swoim nauczycielom za trud przekazywania wiedzy.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

Pani Katarzyna Bieniek zaprosiła wszystkich uczniów do skupienia uwagi na dzisiejszej akademii.

W części artystycznej  uczniowie z klasy 4a i 4d wraz ze szkolnym chórkiem - tańcem, śpiewem, wierszem i scenkami z życia szkoły - z lekcji języka polskiego, przerwy oraz godziny wychowawczej.          - wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Lysko i złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego, pod opieką P.Agnieszki Figi, rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

Nad całością czuwały Panie:

1. wych.kl. 4d - P. Monika Lorens

2.wych. kl. 4a - P. Katarzyna Oleksy