• Ślubowanie klas 1

Dnia 14 października 2020 r. klasy 1 miały swój uroczysty dzień przyjęcia ich w poczet szkolnej rodziny. W tym roku ślubowanie klas 1 odbyło się w innej oprawie z zaostrzeniami związanymi z epidemią - na uroczystości nie było rodziców dzieci. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klas 1 ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Barbara Budzyń dokonała symbolicznego pasowania wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 22 " i dotykając symbolicznym ołówkiem ramienia, jak czarodziejską różdżką, zamieniała dzieci w odpowiedzialnych uczniów.

Zanim jednak wszyscy zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych.

Po zakończonej prezentacji Pani Dyrektor potwierdziła, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty" i pogratulowała zaprezentowanych umiejętności oraz poczęstowała cukierkami. Paniom nauczycielkom, które przygotowały całość podziękowała za trud i zaangażowanie.

Na koniec dzieci otrzymały piękne dyplomy i nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia ze swoimi Paniami. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Nad całością czuwały;

P.Maria Szymańska i P.Agnieszka Bańbuła - Dubielak