Dziś kolejna tematyczna środa - Dzień Herbaty!
Herbata jest tak popularnym napojem, że doczekała się nawet swojego święta! 15 grudnia obchodzimy Dzień Herbaty.
Biała, czarna, zielona, czerwona. Rodzajów i właściwości herbat jest mnóstwo. Jej mianem określa się też napary z różnych ziół i suszu owocowego. Stąd określenia herbaty lipowej, miętowej, rumiankowej czy herbaty z malin.
Herbata
Herbata jest napojem odkrytym w Chinach i znanym ludzkości od blisko 5000 lat. Napar przygotowywany jest najczęściej z liści i pąków liściowych rośliny Camellia sinensis lub jej odmian. Roślina ta pochodzi z Południowej Azji. Jej krzewy są wysokie na ok. 3 metry, a liście przypominają kwiat róży. Uprawiana jest przede wszystkim w klimacie tropikalnym.
Jak parzyć herbatę prawidłowo?
Oczywiście jest to uzależnione od jej rodzaju. Tę najbardziej popularną w Naszych domach – czarną herbatę , parzymy ok. 3-5 minut w temperaturze 90-100 stopni Celsjusza. Po upływie tego czasu najlepiej wyciągnąć herbatę, ponieważ może to zmieniać jej smak na gorzki. Najbardziej esencjonalna będzie herbata liściasta i właśnie taką powinniśmy wybierać.
Warto zatem sięgnąć po herbatę, szczególnie w zimne dni i docenić jej rozgrzewające działanie. Zimą świetnym dodatkiem wzbogacającym smak będzie np. korzeń imbiru, cynamon, goździki, kardamon, sok malinowy, miód naturalny lub po prostu świeże owoce. Wybierzmy swoją ulubioną wersję i cieszmy się chwilą relaksu.
Trzymajcie się ciepło! Czekamy na zdjęcia waszych ulubionych herbacianych przysmakówJ Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmiku:
------------------------------------------------------------------------------------------
https://dziendobry.tvn.pl/a/przepisy-na-pyszne-zimowe-herbaty