Dzień Edukacji Narodowej

14 października - Dzień Edukacji Narodowej - to polskie święto oświaty. Obecnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

12 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

W pięknej akademii uczniowie klas: 2b – z Panią Beatą Podrazą i 3a – z Panią Marią Szymańską oraz szkolnego chórku – z Panią Aleksandrą Tomczyk wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, gdzie odtworzyli - słowem, gestem i piosenką – klimat szkolnego życia. Przekazali najlepsze życzenia, a swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu miłych wrażeń.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor – Barbara Budzyń, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń, za zaangażowanie i ogromny wkład pracy nauczycieli na rzecz szkoły oraz poświecenie i serce, którymi obdarzani są uczniowie. Za pomysły, kreatywność i ciekawe inicjatywy doświadczonych nauczycieli. - Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że nabywanie wiedzy staje się źródłem radości dla uczniów.

Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poczęstowali nauczycieli i pracowników szkoły słodkościami.

Nad całością czuwały: P.Beata Podraza i P.Maria Szymańska