• Rok szkolny 2018/2019

Marsz Nadziei

Dnia 17 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskiej Akcji - Marsz Nadziei zorganizowanej przez Sosnowieckie Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Uczniowie ubrani na żółto z balonami i żonkilami w rękach przemaszerowali ulicami miasta.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi wszystkich na potrzebę szerzenia opieki hospicyjnej i wolontariatu. Chcemy uwrażliwiać dzieci i młodzież na potrzeby osób cierpiących i nieuleczalnie chorych, starszych, samotnym, niesamodzielnych, wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy.

Otwórzmy szeroko oczy na wszystkich, którzy są wokół nas - może właśnie Twojej pomocy Ktoś potrzebuje....

Materiały opatrunkowe dla Hospicjum św. Tomasza

Nasza szkoła kolejny raz w ramach wolontariatu akcyjnego wspomoģła podopiecznych Hospicjum św. Tomasza. Tym razem za zebrane, wśród rodziców, pieniądze zakupiliśmy materiały opatrunkowe.

Wizyta w Hospicjum

Dnia 4 grudnia 2018 r. delegacja uczniów klasy 3a reprezentująca naszą szkołę wraz z P. Marią Szymańską odwiedziła Sosnowieckie Hospicjum św. Tomasza celem wbicia tabliczki z nazwą ufundowanego przez szkołę drzewa.

Pieniądze na zakup drzewa zostały pozyskane w trakcie listopadowego zebrania z rodzicami.

Podczas wizyty w Hospicyjnym Centrum Wsparcia uczniowie mieli możliwość zwiedzania obiektu i poznania pracy pielęgniarek, rehabilitantów i wolontariuszy.

Dowiedzieli się w jaki sposób pomaga się podopiecznym wymagającym całodobowej opieki w hospicjum stacjonarnym, a w jaki w osrodku pobytu dziennego. Dzieci zobaczyły jak hospicjum służy pomocą osobom starszym, potrzebującym, samotnym, chorym, przynosząc ulgę w ich cierpieniu i samotności wspierając chorych z zakresu rehabilitacji i pomocy psychologicznej, a także służąc możliwością udziału w terapii zajęciowej.

Zaproszenie na koncert i wernisaż