Ślubowanie klas 1

Dnia 14 października 2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie klas 1. To bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla najmłodszych ale również dla rodziców dzieci jak i dla całej szkoły, bo powiększa się szkolna rodzina uczniów.

Dzieci, które zostały przyjęte go grona społeczności szkolnej zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i muzyczne. Oczywiście egzamin zdały. Bardzo ważnym momentem tej uroczystości było złożenie przyrzeczenia – ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania, kolorowym ołówkiem, dokonała Pani Dyrektor – Barbara Budzyń i Iwona Strugała i tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 22 im. Agaty Mróz w Sosnowcu.

Na koniec P.Dyrektor wyraziła zadowolenie z umiejętności dzieci i powiększenia się grona uczniów oraz złożyła dzieciom życzenia sukcesów na dalsze lata. Najmłodsi otrzymali piękne kolorowe ołówki i książki, które pomogą im osiągnąć sukces w nauce czytania. Miło się patrzy na zapał małych milusińskich – oby tak dalej.

Nad całością czuwały – P.Regina Tarnowska i P.Urszula Wawrzyn-Trzewik