• Klasa 8b

• Rok szkolny 2018/2019

- wych. mgr Arkadiusz Fulas

Wyjście do kina

Dnia 18.03.2019 klasa 8b udała się do Kina Helios na film "Kurier".

Treść filmu stanowi samotna misja Jana Nowaka-Jeziorańskiego, która miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie. Nowy film Władysława Pasikowskiego to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy.

Projekt - "Europejczyk odczuje, co parlament zdecyduje"

Dnia 26.02.2019 odbyły się zajęcia w ramach projektu organizowanego pod patronatem Fundacji im. R. Schumana - "Europejczyk odczuje, co parlament zdecyduje".
          W zajęciach brali udział uczniowie klasy 8b - pod opieką P.Arkadiusza Fulasa.
          Dyskutowano na dwa tematy:
          • wprowadzenie zakazu wykorzystywania jednorazowych produktów plastikowych oraz
          • wprowadzenie 4 miesięcznego urlopu rodzicielskiego dla ojców.

Zadanie pierwsze było większym wyzwaniem. Uczniowie żywo reagowali na argumenty  „za” i kontrargumenty „przeciw”. Nie zgadzali się w wielu kwestiach. Przygotowali dodatkowe materiały w postaci multimedialnych prezentacji. Usłyszeli informacje o Parlamencie Europejskim, o pracy parlamentarzystów oraz o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Uczniowie zostali  uświadomieni, że wykonana  przez nich praca porównana jest do pracy europosłów. Dowiedzieli się też, że decyzje podejmowane w Parlamencie mogą mieć bezpośredni wpływ na życie każdego europejczyka.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród młodzieży i wywołały spore emocje.