• Festyn Sportowy - 2019

Festyn Sportowy

W sobotę - dnia 18 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole Festyn Sportowy dla uczniow SP 22 i społeczności lokalnej.

P. Dyrektor szkoły - Barbara Budzyń, powitała przybyłych gości w osobach - P. Prezydenta Miasta - Arkadiusza Chęcińskiego i Jego Zastępcy - Zbigniewa Byszewskiego, P.Joanny Sekuły - kandydatki do Europarlamentu, rodziców, dzieci i wszystkich zainteresowanych.

P.Maria Szymańska, która czuwała nad całością, przedstawiła atrakcje jakie na nas czekają i zachęciła do wspólnej zabawy.

Celem festynu była:

• integracja dzieci i młodzieży, rodziców i dziadków poprzez sport, zabawę i konkursy,
          • propagowanie czynnego wypoczynku,
          • aktywizacja społeczności lokalnej,
          • promocja naszej szkoły.

Wszystkich uczestników festynu ugoszczono pysznym bigosem, kawą i napojami.

Atrakcje jakie były dla dzieci - malowanie twarzy, plecenie warkoczyków i tatuaże przygotowali uczniowie naszej szkoły i absolwenci, którzy wracają z miłymi wspomnieniami.

Konkurencje sportowe przygotowali nauczyciele w-fu: P.M.Araszkiewicz, P.A.Kocot, P.W.Ilczuk.

Szkoła Sztuk Walki - pod patronatem P.Sneli i udziałem jego syna.

Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska - upiększyli nasz festyn swoimi autami i umundurowaniem, gdzie dzieci chętnie zbliżały się, by poznać tajniki zawodu i poobcować w towarzystwie Sznupka - przyjaciela dzieci - dziękujemy.

WSZYSTKIM RODZICOM

ZA CZĘŚĆ KULINARNĄ, ZAANGAŻOWANIE I CHĘĆ BYCIA Z NAMI.

Na koniec wszyscy bawiący się wraz z Zespołem Muzycznym P.Krzysztofa - w rytmach wesołej muzyki - układali figury geometryczne z patyczków i otrzymali drobne nagrody od sponsorów:

• Banku PKO S.A przy ul. Kilińskiego,
          • Towarzystwa Przyjaciół Dzieci,
          • Naszej Przychodni przy ul. Kisielewskiego,
          • SP 22 - dyrekcji i nauczycieli.
            WSZYSTKIM ZA WSZYSTKO -  słowo...

Zdjęcia udostępniła P.Snela