• Klasa 3a

Wielkanocne śniadanie

Album foto:

Przyprawy

Podczas "pachnących" zajęć dowiedzieliśmy się, że przyprawy dodajemy do potraw, aby wzbogacić ich smak. Najbardziej smakował nam cynamon, wanilia i imbir.

Mały ratownik

13 grudnia  odwiedził nas ratownik medyczny Pan Sebastian Kazek. Udzielił nam informacji  o pierwszej pomocy.  Nauczyliśmy się podstawowych czynności z nią związanych.

Dowiedzieliśmy się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej (po przewiezieniu do szpitala).

Na zakończenie otrzymaliśmy książeczki pt. ”Miłoszek i wiewiórki” czyli bajki o udzielaniu pierwszej pomocy.

Owocowy Dzień

9 grudnia  realizowaliśmy program „Trzymaj Formę”

Zajadaliśmy się pysznymi owocami, dowiedzieliśmy się, że owoce zawierają wszystkie witaminy, z wyjątkiem D (jest syntetyzowana w skórze pod wpływem promieni słonecznych) i B12 (występuje tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego). Są źródłem minerałów, błonnika oraz bezcennych substancji barwnikowych, które neutralizują groźne dla zdrowia wolne rodniki. Większość owoców jagodowych dostarcza mało kalorii. Rekordy biją czereśnie – mają ich 2 razy więcej niż np. truskawki czy maliny.

Dziecko i jego prawa

Dzisiejsze zajęcia poświęcamy historycznemu dokumentowi, jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka. Została ona przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w listopadzie 1989 roku po wnikliwej analizie praw i warunków życia w różnych krajach. W myśl tego dokumentu "dziecko - to każda istota ludzka poniżej 18 roku życia". Konwencja zawiera zestaw obowiązków i norm międzynarodowych mających na celu obronę dzieci przed zaniedbywaniem i wykorzystywaniem.

Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną „Moje prawa”. Mamy nadzieję, że nasze prawa będą respektowane. Wiemy też, że oprócz praw mamy obowiązki.

Dzień Misia

Dzisiaj przyszli do szkoły nasi pluszowi przyjaciele. Dużo o nich rozmawialiśmy, czytaliśmy wiersze o misiach i rysowaliśmy portret naszego pluszaka.

Zawody lekkoatletyczne

Na zajęciach wychowania fizycznego odbyły się zawody lekkoatletyczne. Rywalizowaliśmy z klasą  3 b zgodnie z zasadami fair- play.

Nie było przegranych, wszyscy wygraliśmy.

Święto dyni w 3a

26 października realizowaliśmy zajęcia o zdrowym odżywianiu. Mówiliśmy o wartościach odżywczych owoców i warzyw. Wykonaliśmy pyszne sałatki owocowe i jarzynowe, które później zjedliśmy z ogromnym apetytem.

Wspaniałym zakończeniem ŚWIĘTA DYNI, było rewelacyjne ciasto z dodatkiem szpinaku, upieczone przez mamę Zuzi.

Dziękujemy.

Lektury dla klas - III