• FESTYN SZKOLNY W SP 22

FESTYN SZKOLNY W SP 22

Dnia 19 maja 2018 r. w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Szkolny - Rodzinny pod hasłem:  „Aktywnie po zdrowie” , który był poświęcony uroczystemu otwarciu boisk szkolnych.
          Festyn prowadziła P.Małgorzata Araszkiewicz, a  Pani Dyrektor szkoły – Bożena Lysko serdecznie witała wszystkich gości.
          Centralnym momentem naszego festynu była wizyta Pana Prezydenta Sosnowca - Arkadiusza Chęcińskiego, który, wraz z uczniami, uroczyście przeciął wstęgę ze słowem wstępnym, iż cieszy się z obiektów, które mają służyć rozwojowi fizycznemu dzieci oraz ich rodzinom i oby było ich jak najwięcej. W tym momencie wszyscy Przewodniczący klas 1-7 wypuścili w niebo sportowe balony.
          Panowie Policjanci z Komisariatu Policji Nr I w Sosnowcu  – z P. asp. szt. Rafałem Gręboszem towarzyszyli całej imprezie jako honorowi goście wraz ze Sportowcem pływakiem  – P. Tomaszem Polewką i Fizjoterapeutą – P.Filipem Lysko.
          Na scenie odbyły się taneczne pokazy – uczennic z klas 3, które przygotowywała P.Barbara Budzyń jak i wokalne pokazy talentów dzieci pod opieką P.Aleksandry Tomczyk.
            Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się dyscypliny sportowe, w których to zdobywały naklejki upoważniające do otrzymania nagrody.  Niecodzienną atrakcją było stanie na bramce przez nauczyciela naszej szkoły – P. Piotra Krzyszczaka, który to tanecznym krokiem usilnie bronił wszystkich ataków – czasem nawet gole były tak silne, że sam się przewracał.  Za aktywny udział w zabawach sportowych każdy otrzymał nagrodę w postaci skakanki.
          Uczestnicy festynu bawili się przy animacjach P. Piotra, który  przeżył oblężenie, a zabawą przyciągnął dzieci jak i niektórych nauczycieli. Najmłodsi bawili się bańkami mydlanymi, a malowanie twarzy było super atrakcją wystaną w długiej kolejce.
          Wiele osób skorzystało z poczęstunku, który był wsparciem dla podniebienia, a został przygotowany przez naszych niezawodnych rodziców. Gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy upiekli przepyszne ciasta i udekorowali stół owocami, jak i gościom, którzy przybyli na nasz festyn.  Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu, by wszystkim było miło w tak licznej szkolnej rodzinie. Był nawet chleb ze smalcem, który miał liczną grupę łasuchów.
          Chociaż wielu z obawą śledziło prognozy pogody, słońce jak zwykle dopisało.
          Pogoda tego dnia była idealna, dzięki temu uczestnicy mogli miło spędzić czas korzystając z przygotowanych atrakcji. Festyn zgromadził całe rodziny, które  aktywnie i wspólnie przeżyły ten czas przeznaczony właśnie dla nich, a o to nam właśnie chodziło.

Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili:

• Firma Capgemini –  światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej znajduje się w czołówce innowacji, aby sprostać wszystkim potrzebom klientów w rozwijającym się świecie chmurowym, cyfrowym i platformach z przedstawicielem P.Aleksandrem Kocot na czele i wolontariuszami, którzy pomagali w organizacji gier i zabaw, a także zakupili sprzęt sportowy dla uczniów naszej szkoły.
          • Hurtownia spożywcza Capri.
          • Hurtownia mięs i wędlin Błachut.
          • Rada Rodziców.
          Za co ogromnie, ogromnie dziękujemy.
          Dekorację wykonała P.Regina Tarnowska wraz z nauczycielami, a nad całością czuwała – P.Barbara Budzyń.

Wydarzenia w SP 22 - 23 maj

lub