• Klasa 2a

Zdrowe kanapki

Album foto:

Dzień Ciemnego Pieczywa

24 lutego uczniowie klasy 2a zorganizowali Dzień Ciemnego Pieczywa. Dzieci poznały wartości odżywcze pieczywa graham, żytniego, razowego i orkiszowego. Przy poczęstunku wymieniały poglądy na temat różnych smaków pieczywa, a słodkim dodatkiem był zdrowy miód.

Dzień kota

17 lutego klasa 2a świętowała Międzynarodowy Dzień Kota. Uczniowie rozmawiali o zwyczajach swoich kotów, opisywali znane zwierzaki z poznanych bajek, a także czytali wiersze o zwierzętach domowych i wyszukiwali w nich informacji o kotach. Wykonali rysunki poznanego kota i sylwetki kotków na paluszki. Dzieci bawiły się doskonale, malując buzie kolorowymi kredkami i bawiąc się maskotkami.

Walentynki

W klasie 2a zorganizowano klasowe Walentynki. Dzieci przygotowywały kartki walentynkowe, pisały życzenia, adresowały koperty. Otrzymane karty wręczyły im przedstawicielki szkolnego samorządu.

Świąteczne spotkanie

Świąteczne spotkanie z wychowawcą odbyło się 22 grudnia. Uczniowie klasy 2 a uczestniczyli w uroczystej akademii, składali sobie świąteczne życzenia, dzielili się opłatkiem, słuchali kolęd, wykonywali grupową pracę plastyczną.

Owocowy Dzień

9 grudnia uczniowie klasy 2a obchodzili Dzień Owoców. Rozmawiali o wartościach odżywczych owoców, rozwiązywali zagadki, tworzyli przepisy na zdrowe posiłki z owoców i częstowali się różnymi owocami oraz uczestniczyli w zabawach.

Mikołaj w klasie 2a

6 grudnia z okazji Mikołajek, rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek, którym cieszyli się przez cały dzień.

Dzień Misia

25 listopada - jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Uczniowie klasy 2 a przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki, wybierali ulubioną postać z bajek telewizyjnych i wykonali pracę plastyczną pracując w grupach.

Lekkoatletyka w klasach drugich

Klasa 2 a i 2 b na lekcjach w-f przygotowują się do zawodów lekkoatletycznych. W przygotowaniach korzystamy ze sprzętu, który otrzymaliśmy w ramach realizacji projektu "Lekkoatletyka dla każdego". Reprezentacje klas wezmą udział w międzyszkolnych zawodach sportowych. Dzisiaj ćwiczymy siłę, wytrzymałość, precyzję wykonywanych ćwiczeń. Uczymy się zasad fair-play. Obie klasy doskonale dopingują swoich zawodników, to tez ważny element rywalizacji.
          Jest fajna zabawa!!!!

Prawa Dziecka

W klasie 2a obchodzono Międzynarodowy  Dzień Praw Dziecka. Uczniowie poznali  prawa, jakie ma każde dziecko, zapisywali swoje przywileje  i wykonywali prace plastyczne.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów

Uczniowie klasy 2 a uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Rzucania Palenia,który zorganizowany został 17. 11. 2016. Poznali zagrożenia  zdrowia, jakie występują  u osób palących i u biernych palaczy, czytali wiersze o szkodliwości palenia tytoniu i wykonywali prace plastyczne w formie plakatów prozdrowotnych.

Przyłapani na czytaniu

14.10.2016 w klasie 2 a odbyły się zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze uczniów - "Przyłapani na czytaniu''. Dzieci prezentowały swoje ulubione pozycje czytelnicze, zachęcały do ich przeczytania. Poznały książkę A. Bąkiewicz pt.'' Korniszonek", czytaną przez wychowawcę.