• Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Wszystko zdarza się tylko raz – 22 czerwca 2018 r. uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i rodzice zebrali się na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 22 im. Agaty Mróz w Sosnowcu na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Zebranych powitała prowadząca P. Małgorzata Araszkiewicz wraz z P. Dyrektor Bożeną Lysko i uczniami. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała P. Dyrektor - Bożena Lysko. Przede wszystkim dziękowała dzieciom za ich dobre wyniki w nauce. Dziękowała też nauczycielom za wysiłek, który włożyli w edukację dzieci, także rodzicom i pracownikom szkoły za wspólne miesiące nauki i pracy.

Uroczystość była okazją do wyróżnienia tych uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Trzecioklasiści otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wśród uczniów klas starszych  są w naszej szkole uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem, najwyższą średnią i stypendium szkolne – wprawdzie to mała kwota ale pierwsze kieszonkowe zapracowane przez siebie. Zostali też nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najlepszą frekwencję, najbardziej zaangażowali się w czytelnictwo i odnosili sukcesy w sporcie.

P. Dyrektor pogratulowała osiągniętych sukcesów, wyrażając dumę i zadowolenie. W swoim wystąpieniu podkreśliła, iż wiedza jest najbardziej wartościową zdobyczą na świecie, która ubogaca, daje satysfakcję i radość odkrywania.

Były jeszcze wyjątkowe medale - dla wyjątkowych uczniów.... za bujanie w obłokach, za dbałość o wyjatkową fryzurę, dla super gracza, jak i za wszechstronny uśmiech - co my byśmy bez Was zrobili....???? Tak jest fajnie...

Uroczystość zakończyła się krótkim programem artystycznym w wykonaniu uczniów klas siódmych, wręczeniem kwiatów Dyrekcji szkoły oraz pożegnaniem Pani Dyrektor Bożeny Lysko, gdyż odchodzi na emeryturę i P. Doroty Krzyształowicz, P. Katarzyny Bieniek i Ks. Dawida Marka. DZIĘKUJEMY!!!!! za wspólny pobyt z nami i życzymy zdrowia i radości życia.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na wręczenie upragnionych świadectw. Na koniec podajemy dobrą informację taką, że uczniowie będą mieli wakacje, które potrwają 70 dni!

Nie mogło również zabraknąć informacji na temat w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje. Korzystajcie z wakacji i wzmacniajcie się. Do ponownego zobaczenia we wrześniu.

Nad całością czuwała: P.A.Wanic